Способность общаться у детей

DSC03077Все заботливые родители хотят видеть своего ребёнка счастливым, улыбающимся, умеющим общаться с окружающими… К сожалению, это не всегда получается. Безусловно, задача ответственных взрослых – помочь ребёнку разобраться в сложном мире отношений со сверстниками. В статье мы рассмотрим особенности общения дошкольников и младших школьников.

Коммуникативные способности (способность к общению) ребёнка обеспечивают эффективность его общения и совместимость с другими людьми. Что же подразумевается под выражением «способность к общению»? Читать далее «Способность общаться у детей»

Усвідомлення різниці між дорослим і дитиною

DSC04489  
«Життя дитини з усіма її потребами не менш цінне, ніж життя дорослого. Дитина потребує задоволення» (Джон Хьюі, американський педагог).

Немає єдиної мірки, за допомогою якої ми можемо співставити дитину і дорослого. Мудрість полягає у тому, Читать далее «Усвідомлення різниці між дорослим і дитиною»

Про ресурси

DSC04912A       Ресурс – це те,що цінується людиною і стає їй в нагоді. Це ті можливості, які вона в собі високо оцінює. В тому числі ресурсом може бути розмаїття. Висока оцінка розмаїття – передумова здорових стосунків. Якщо дитина чимось відрізняється від групи, слід це сприймати як ресурс, а не ізолювати. Читать далее «Про ресурси»

Ефект резонансу

 

Коли ми ласкаво говоримо до дитини, вона посміхається. У мозку є нейрони, які відповідають за віддзеркалення. Дзеркальні нейрони задіяні при емоціях. Вони – джерело визначення того, як себе почуває інша людина. Це біологічна база емоційного сприйняття. Також це біологічна база для навчання за моделлю, яка є важливою для дітей. Педагоги (та психологи, психотерапевти) активують механізм наслідування в дітей. Діти в свою чергу активують механізм наслідування Читать далее «Ефект резонансу»

Досвід отримання уваги

Досвід_увагиУ суспільстві ми завжди стикаємось з вимогами, до яких ми не готові. Ми постійно змушені адаптуватися. Зараз виграє не той, хто більше знає, а той, хто швидше адаптується.

Діти і педагоги  теж змушені постійно адаптуватися до нових умов. В процесі будь-якої адаптації важливими є два моменти: Читать далее «Досвід отримання уваги»