Архів

Цей розділ — своєрідна скарбничка найцікавіших подій, що відбувалися у студії!

У жовтні 2017 року  розпочався проект «Школа управління власним іміджем». Ведуча Івлєва І.О.

 

29-30.11.2014 р. продовжив свою роботу навчальний проект з арт-психотерапії
(ІІІ сесія).
Ведучий: Олександр Львов (м.Львів), психотерапевт, керівник секції УСП з артпсихотерапії.

На сесії були розглянуті окремі положення теорії Жака Лакана. Зокрема, одна зі стадії становлення власного образу Я — стадія дзеркала.  Це рання стадія самоідентифікації дитини 6-18 місяців,коли в реальності вона ще не володіє повною мірою власним тілом та його  різноманітними проявами. Цікавими були роботи учасників над створенням власного образу. Окремі роботи розміщені на сайті з дозволу авторів.

 

8листопада 2014 р. відбувся теоретико-практичний семінар
«Розлади харчової поведінки»

Харчова поведінка включає в себе установки,форми поведінки, звички і емоції, що стосуються їжі, які індивідуальні для кожної людини. Харчову поведінку визначають не тільки потреби, а й отримані в минулому знання. На неї впливають сформовані звички і стратегії мислення… Про це та інші важливі речі йшлося на семінарі.

  Ведуча — гість нашої студії — Животовська Лілія Валентинівна, д. мед. н., професор, віце-президент Української асоціації гештальт-терапії, навчаючий тренер секції гештальт-терапії Української Спілки психотерапевтів (УСП), супервізор УСП.

15 жовтня 2014 року відбувся теоретико-практичний семінар

 «Робота з депресіями, страхами та сексуальними дисфункціями в системному підході».

 Учасники мали можливість подивитися на депресії, страхи та сексуальні дисфункції як симптоми сімейної системи, що можуть належати не тільки тому члену сім’ї, який про них заявляє, познайомитися з практикою розширення гіпотез відносно їх виникнення та контексту, напрацювати навички роботи з циркулярними питаннями та метафорами.

  Ведучі: Седих Кіра Валеріївна, доктор психологічних наук, професор, зав.кафедрою психології ПДПУ, системний сімейний психотерапевт, тренер Української спілки психотерапевтів; Івлєва Ірина Олександрівна, психолог, системний сімейний психотерапевт, голова Полтавського осередку УСП.

20, 24 червня та 1 липня проходив цикл тренінгових занять з теми
«Спілкування та діловий етикет». Ведучі: І.О.Івлєва, С.В.Лукова.

Інтерактивні форми роботи дозволили не лише засвоїти знання, а й опанувати новими вміннями. Учасники розглянули найбільш ефективні прийоми вербального та невербального спілкування, вчилися технікам активного слухання, відпрацьовували навички розмови по телефону, тренувалися у діалозі зі «складним клієнтом», дізналися основні правила складання резюме, обговорили вимоги до ділового стилю в одязі та ін.

28 червня 2014р. відбувся теоретико-практичний семінар «Робота з сексуальністю в Гештальт-терапії» (за навчально-методичною програмою Парижської Школи Гештальту «Гештальт і сексуальність», автором якої є Бріджіт Мартель, автор книги «Сексуальність, любов і Гештальт» та Гонзак Маскульє, тренер ЄАГТ)

Ведуча — гість нашої студії — Животовська Лілія Валентинівна, д. мед. н., професор, віце-президент Української асоціації гештальт-терапії, навчаючий тренер секції гештальт-терапії Української Спілки психотерапевтів (УСП), супервізор УСП.

Робота в групі була присвячена різноманітним  аспектам психотерапевтичної допомоги  клієнтам із сімейними та сексуальними проблемами. Навчально-методична сесія містила блоки теорії, методики та власного досвіду учасників.

Продовження буде :)

 17-18.05.2014р. відбувся другий семінар навчального проекту УСП «Артпсихотерапія». Ведучий — гість нашої студії  Олександр Львів — керівник секції УСП з артпсихотерапії.

У ході семінару були розглянуті окремі положення теорії Віннікота щодо об’єктних стосунків та ролі переходного об’єкту в житті дитини. Особливо емоційною була робота учасників з власними переживаннями. Окремі напрацювання учасників представлені на сайті з дозволу авторів. Це колективна робота учасників групи. І нші твори є персональними здобутками учасників групи. Проживання власного досвіду є важливим етапом у професійному становленні психотерапевта.

Запрошуємо до навчального проекту АРТпсихотерапія!                              

 

15.02.-16.02.14 відбувся семінар «Системні розстановки як можливість переосмислення сімейних і професійних конфликтів», який проводив у Полтаві Олександр Берчун (гість нашої студії), системний сімейний психотерапевт,навчаючий тренер, супервізор Україньскої Спілки психотерапевтів, психотерапе вт психосоматичного відділення лікарні №8 м.Києва Цей уникальний метод дає можливість швидко провести діагностику, сфокусувати запит і знайти эфективне рішення. Згодом змінюється наша взаємодія з членами родини, колегами на роботі, відбуваються позитивні зміни в житті, у наших самоовідчуттях, стані здоров’я.

16 жовтня відбувся  семінар із циклу «Батькам про дітей, дітям про батьків».

Тема «Як зрозуміти і прийняти свою дитину Іноді наші діти ведуть себе таким чином, що нам, батькам, дуже складно не тільки пояснити причини їх поведінки, але і зрозуміти, як нам реагувати. Ми хоча і дорослі, але можемо себе почувати розгублено. І нерідко від того, наскільки ми приймаємо певну поведінку або особистісні якості наших дітей, залежить наше успішне з ними спілкування. Ведучі: І.О.Івлєва, С.В.Лукова

02.10.2013 р. ми розпочали новий цикл семінарів «Батькам про дітей, дітям про батьків»відбувся перший семінар «Формування «образу Я» дитини»

Ми — батьки і одночасно чиїсь діти. Отже, краще зрозуміти своїх дітей ми зможемо, розуміючи себе і згадуючи свій дитячий досвід.

          Це бесіда про найпершу нашу роль — роль дитини — про її опанування. Паралельно з опануванням цієї ролі відбувається формування «Я-образу» дитини, який складається з того, що вона про себе дізнається від батьків і від оточення. Важливо й те, як вона отримує цю інформацію.

          Учасники пригадали свій дитячий досвід , розмірковували  про те, як можна допомогти власним дітям сформувати позитивний «Я-образ».

07.12.2013 р. відбувся семінар із циклу «Назустріч собі». Людям властиво заперечувати певні власні якості. Досить типовою є ситуація, коли ті риси, які людина в собі заперечує, вона приписує іншим людям. Буває навпаки, людина вважає, що інші люди мають такі самі почуття, цінності, мотиви, властивості, як вона. Такий механізм у психології називають проекцією. Звісно, що  такий феномен позначається на взаємодії з іншими, часто призводить до непорозумінь, розчарувань тощо. У ході семінару учасники відстежували власні проекції, робили спроби привласнити ті якості, які вони не приймають у собі, досліджували потаємні сторони «неприємних» якостей, визначали зони комфорту, гармонізуючи так звані позитивні та негативні сторони своєї особистості.

14.11.2013 р. відбувся семінар із циклу «Назустріч собі». Учасники досліджували власні установки, цінності, розмірковували про значущість та гнучкість власних переконань. Іноді буває непросто відмовлятися від звичних речей…

10.10.2013 р. відбувся черговий семінар із циклу «Назустріч собі». Тема «Не такий страшний страх?»

Протягом семінару учасники виступали у ролі дослідників власних страхів та допомогали один одному відслідковувати важливі та малопомітні аспекти проявів побоювань та острахів. Для доступу до несвідомого матеріалу була застосована техніка монотипії.

18.09.2013 р. відбувся черговий семінар із циклу «Назустріч собі», що мав назву «Маскарад».

Після семінару минуло кілька годин. Враження ведучої семінару: «… надзвичайно багато енергії, непередбачувані сценарії, захоплива атмосфера …Часом я ловила себе на думці, что знову і знову дивуюсь…»

Непросто поділитися враженнями, зберігаючи конфіденційність. Залишу інтригу… :)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.