Про ресурси

DSC04912A       Ресурс – це те,що цінується людиною і стає їй в нагоді. Це ті можливості, які вона в собі високо оцінює. В тому числі ресурсом може бути розмаїття. Висока оцінка розмаїття – передумова здорових стосунків. Якщо дитина чимось відрізняється від групи, слід це сприймати як ресурс, а не ізолювати.

         Орієнтація на ресурс — важлива складова батьківського виховання. Визнання індивідуальності дитини є необхідною для формування позитивного «образу Я» дитини. Варто звернути увагу на те, якими словами батьки можуть описати поведінкові прояви власної дитини. Наприклад, «вона така непосидюча» вказує швидше на певний недолік дитини, ніж на її ресурс. Іншого змісту набувають вислови  «вона дуже енергійна» або «вона надзвичайно активна». Останні підкреслюють здобутки/сильні сторони дитини.
Орієнтація на ресурс – це частина професійної компетенції педагога. Ті, хто від нас відрізняється, викликають у нас страх. Але ми маємо з цим справитись.
Іноді порядок менш корисний, ніж безпорядок.

Аби побудувати емоційно здорові стосунки з учнями, вчитель повинен сам до себе відноситись позитивно. Від здорових емоційних стосунків залежить здоров’я. Якщо ви співпрацюєте у своїй роботі з дітьми, впевнюєтесь у тому, наскільки для них важлива співпраця, то можете зробити свій внесок у здорові стосунки, щоб люди могли усвідомлювати свої сильні сторони.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.