Stress

Вирішити проблему «галасливих сусідів» реально практично за будь-яких обставин! І про це не варто забувати — вихід є завжди! Варіант краще підбирати залежно від особливостей конкретної ситуації. Якщо спробувати класифікувати такі ситуації, можна виділити лише дві групи:

  • вирішувані проблеми (сусіди адекватні люди, з якими можна домовитися, вони здатні допомогти у питанні);
  • невирішувані проблеми — сусіди конфліктні, що не бажають йти на діалог і компроміс, або не здатні допомогти, (до таких ситуацій може відноситись крик немовляти або тонкі стіни, через які чутно навіть змив унітазу).

Невирішувані проблеми

Визначивши тип проблеми, можна вибирати стратегію. Якщо це нерозв’язна проблема, швидше за все, вам доведеться шукати інше житло (любителям тиші та спокою однозначно варто підшукувати приватний будинок). Це пов’язано з тим, що передбачити розвиток подій буде дуже складно. Якщо сусіди не йдуть на зустріч, залишається або терпіти, або битися, або з’їжджати (звукоізоляція — дороге, і далеко не завжди робоче рішення).

Якщо хочеться вступити в конфлікт, що вкрай не рекомендується зі зрозумілих причин (великий ризик отримати психоемоційну або навіть фізіологічну травму, що також не вирішить, а лише поглибить проблему), варто адекватно оцінювати свої шанси отримати бажане.

Вирішувані проблеми

Вирішувані проблеми тому так і називаються, що є можливість знайти компроміс. Звичайно, ситуації бувають різні (гучний телевізор або двигун автомобіля, відсутність покриття для підлоги, музика і т.д.). Незалежно від ситуації варто пам’ятати кілька комунікаційних правил, які допоможуть підібрати ключик до будь-якого сусіда:

  • діалог краще починати не з проблеми, а із знайомства, ідеально, якщо запросити на вечерю;
  • звертатись варто з повагою, але не опускатися статусом нижче;
  • поділитись проблемою, але без звинувачень;
  • запропонувати знайти можливе рішення, яке задовольнить обидві сторони.

У більшості таких випадків сусід шумить не тому, що він шкідливий, а тому, що він не розуміє проблеми, він не чує себе збоку. Будь-яка доброзичлива людина, яка готова йти на зустріч, лише почувши про те, що вона створює дискомфорт іншим, вмить вживе заходів.

Немає ситуацій, що не вирішуються: автомобіль можна відігнати від вікон, музику можна слухати тихіше, в навушниках або за межами квартири, наприклад, в гаражі. З покриттям підлоги можуть виникнути проблеми, тому що не завжди є фінанси усунути таке непорозуміння. Але можна запропонувати використати тапки. І так із будь-якою ситуацією.

Якщо сусід відмовляється йти на зустріч, читаємо вище пункти. З власного досвіду можу сказати, вирішувати конфлікти агресією — погана ідея, проблема не вирішується, а от атмосфера стає нестерпною, жити в приміщенні важко через постійну напругу.