Гроші, економія

Щоб навчитись економити гроші, потрібно спочатку скласти точну таблицю витрат. Більшість людей, маючи перед очима такий графік, відразу зрозуміє, які складові там зайві і скільки можна буде заощадити, виключивши їх зі свого життя.

По-друге, варто чітко усвідомити цілі економії. Наприклад, це може бути нова побутова техніка, ремонт або відпочинок. Разом з цим потрібно визначити точну суму, яку планується зберегти (наш мозок здатен коректно виконувати лише чітко визначені задачі, тобто не «я хочу заробити багато грошей», а «я хочу заробити мільйон в такий то спосіб»). В залежності від поставлених цілей буде визначатись рівень внутрішньої вмотивованості, від чого і залежатиме майбутній успіх операції.

По-третє, не варто здаватись в перший тиждень — він найтяжчий. Після перших 7-10 днів прийде усвідомлення пройденого шляху, небажання втратити досягнутий результат буде підштовхувати завершити цей складний місяць економії. Після успішного завершення поставлених цілей, зекономлені гроші варто порахувати готівкою, це закриє гештальт і принесе додаткове задоволення, мотивуючи до наступних досягнень.

Важливо також:

  • не ділитись цілями з усіма підряд, деякі персони можуть демотивувати;
  • сповістити членів сім’ї про економію (за виключенням, коли ціль — подарунок), щоб уникнути непорозумінь;
  • не варто відвідувати магазин без списку і на голодний шлунок;
  • залишайте свій онлайн-кошик хоча б на декілька годин (мозок матиме змогу переусвідомити важливість і актуальність покупок);
  • скорочуйте витрати поступово, це допоможе простіше пережити економію;
  • нагороджуйте себе за успіхи, залишаючи певний бюджет на зняття стресу (смаколики, відвідування кінотеатру, тощо);
  • узгоджувати план економії варто з сім’єю, не вирішуючи за інших (наприклад, чоловік, складаючи план економії, не має вирішувати за дружину, чи йти їй на манікюр).

І пам’ятайте, що копійка гривню береже. Відкладаючи дрібні гроші за місяць можна накопичити значну суму.