Дети на рыбалке

Деколи, відправити дітей на канікули в гості до бабусі з дідусем вкрай проблематично. Це може бути пов’язано з тим, що «квіти життя» не хочуть розлучатися з улюбленими гаджетами, друзями або звичною обстановкою, вважаючи поїздку нудною та безперспективною. Через це виникає багато непорозумінь та скандалів.

Щоб зберегти психічне здоров’я і собі і дітям, для початку варто засвоїти кілька правил:

  • інформувати про поїздку потрібно максимально делікатно (якщо візит планується на кілька тижнів, можна сказати «ненадовго» або «на кілька днів»);
  • мотивувати потрібно з обережністю, щоб не включився режим «баба Яга проти» (можна пообіцяти щось, що дитина так давно хотіла);
  • змушувати чи погрожувати — погана ідея (це лише спровокує реакцію опору), залишаємо ці варіанти лише на крайній випадок.

Важливо: єдино правильного «бальзаму», який допоможе вирішити цю ситуацію — немає! Треба врахувати стосунки в сім’ї і шукати ключ, спираючись на власний досвід.

Як замотивувати дітей

Для початку можна спробувати заінтригувати дитину тим, що вона любить найбільше. Якщо чадо грає у відеоігри, наприклад, у Сталкера, можна розробити серію квестів (похід до радіаційного Рудого лісу, полювання на дикого мутанта, пошук дорогоцінних артефактів тощо).

У звичайну поїздку можна додати візит до Макдональдсу, на риболовлю або в торговий центр. Цим також можна замотивувати маленьких до поїздки (частіше всього найскладніший етап — виїзд).

Якщо дитина любить активні ігри — мотивуємо по максимуму: футбол, гольф, бадмінтон і т.д. Якщо дідусь і бабуся знаходяться в місті, а не в приватному будинку, можна знайти хитріші підходи: 5D кінотеатри, парки, тонни солодкої вати, безлімітний телевізор і т.д.

Важливо: грати на почуттях дитини категорично не рекомендується («ну бабуся ж тебе любить, ти ж не можеш її засмутити»; або «мама ж тебе любить і дуже просить»). Це може спровокувати почуття гіперобов’язку, який в результаті спроможний негативно відобразитись на подальшому житті дитини.

Не слід боятись спілкуватися з дитиною як з дорослою особою. Нерідко малеча готова піти батькам на зустріч. Наприклад, якщо сина чи доньку треба віддати на догляд по причині від’їзду по роботі, можна зіграти на відповідальності та дисципліні дитини.