Консультації

Консультації

ПЕРША ЗУСТРІЧ

За останнє десятиріччя у нашому суспільстві звернення

до психолога стало достатньо популярним.

Не дивлячись на це, часто перший візит до фахівця пов’язаний з різними переживаннями (хвилюванням, тривогою, страхом і так далі). Нерідко від клієнта, який вперше звернувся за психологічною допомогою, можна почути фразу: «Ніколи б не подумав, що прийду до психолога (попаду до Вас, буду на психологічному прийомі, прийду в кабінет психолога…)».

Безумовно, причини, які спонукають людей звертатися за допомогою до психолога, абсолютно різні. Але відношення кваліфікованого фахівця до всіх клієнтів можна описати такими загальними правилами:

  • конфіденційність (інформація про клієнта, його проблеми і переживання, не розголошується третім особам),
  • повага до клієнта, його проблем і переживань,
  • чутливість до потреб клієнта (так, наприклад, у ході консультації психолог допомагає клієнтові усвідомити його нереалізовані потреби, мотиви поведінки і разом з клієнтом досліджує можливості задоволення цих потреб).Консультації

Досить складно описати коло проблем, з якими звертаються до психологів.

Серед них можна виділити такі варіанти консультацій:

  • питання щодо сімейних стосунків,
  • питання виховання і розвитку дітей, їхніх психоемоційних станів (про це детальніше у статті «У яких випадках батькам варто звертатися за психологічною допомогою?» — у розділі ЧИТАЛЬНЯ),
  • з особистих питаннях (від внутрішніх переживань і станів до конфліктів з оточуючими),
  • а також з питань, пов’язаних з професійною діяльністю.

Корисний буде психолог тим людям, які говорять: «У мене є проблема (або трудність)», а даремний для тих, хто вважає, що труднощі виключно в інших: «Зробіть з ним що-небудь, щоб він мене слухався», «Поясніть моєму чоловікові, що, якщо він і далі буде так поводитися, то…» тощо.

За психологічною допомогою варто звертатися у тому випадку, коли зроблені спроби вирішити проблему не увінчалися успіхом, коли проблема здається нерозв’язною, коли немає сил її терпіти і немає сил здолати і так далі.

Звернення до психолога – не свідоцтво слабкості духу і не дань моді, це спосіб змінити якість життя.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.